Представники Вінницької міської територіальної громади взяли участь у тренінгу з підсилення спроможності громад

21-22 березня представники Департаментів Вінницької міської ради: економіки і інвестицій, відновлення та розвитку, Комунального підприємства «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» взяли участь у тренінгу з посилення спроможності громад у питаннях відновлення та розвитку економічного потенціалу. Окрім делегації з Вінниці у тренінгу взяли участь представники 12 муніципалітетів України, котрі реалізують місцеві ініціативи в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)».

Проєкт SRER фінансується Урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні. Він фокусується на підтримці швидкого відновлення економіки громад, зокрема, через відбудову й покращення інфраструктури, що має важливе значення до розвитку бізнесу, насамперед — малого та середнього.

Мета тренінгу — посилити спроможність місцевих посадових осіб та представників комунальних підприємств у формуванні партнерства між органами місцевого самоврядування, бізнес-спільнотою та громадським сектором, а також органами виконавчої влади. Таке партнерство стане потужною основою для побудови сприятливого бізнес-середовища та спільної проєктної діяльності.

Тренінг став першою з шести подій, запланованих у межах комплексної навчальної програми, розробленої Асоціацією міст України у межах SRER. Успішне завершення цієї програми сприятиме зміцненню спроможності Вінницької міської територіальної громади та розвитку потенціалу місцевої команди реалізувати проєкти з економічного відновлення у партнерстві з бізнесом та іншими зацікавленими сторонами.

Мустафа Саіт-Аметов, керівник Програми регіонального розвитку UNDP в Україні: «Ця навчальна програма несе для учасників потрійну користь. По-перше, усі 12 громад, що долучилися до проєкту, згенерували свої ініціативи і зараз їх активно впроваджують. Їхня участь у навчальній програмі сприятиме успішному завершенню цих ініціатив, а отже — відновленню та подальшому розвитку громад. По-друге — це досвід, якого набувають муніципалітети у процесі реалізації проєкту. Працюючи з UNDP вони отримують важливі знання та навички, які у майбутньому дозволять їм ініціювати та впроваджувати проєкти подібного масштабу та складності. І третє — допомагаючи муніципалітетам, досвіду набуває також й Асоціація міст України. Вона акумулює цей досвід і матиме можливість його масштабувати і поширити для допомоги іншим членам Асоціації».

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, відзначив важливість втілення проєкту не лише для кожного із 12 муніципалітетів, які отримали змогу втілювати власні ініціативи, а й для економічного підсилення українських громад задля відновлення всієї України. Олександр Слобожан коротко анонсував складову Навчальної програми, яку розробила АМУ в рамках SRER, спрямовану на зміцнення спроможності громад.

Під час свого виступу Виконавчий директор АМУ підкреслив цінність втілення місцевих ініціатив, адже завдяки їх успішній реалізації ми отримаємо сформований алгоритм дій для реалізації подібних проєктів. Ці кращі практики АМУ буде реплікувати серед інших муніципалітетів України.

Катерина Бабіна, директор комунального підприємства «Вінницький фонд муніципальних інвестицій», зазначила, що співпраця в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)» дозволяє отримати таку необхідну в умовах сьогодення підтримку в реалізації суспільно важливих проєктів. Таких, як наприклад проєкт, що реалізується у Вінниці, а саме «Інноваційно-технологічний парк Кристал – простір для створення і реалізації нових бізнес-проектів та впровадження інновацій задля відбудови України». Саме завдяки створенню таких просторів ми значно пожвавимо розвиток підприємництва, наростимо рівень впровадження інновацій та створимо новий простір для реалізації навичок талановитої молоді та студентів.

Нагадаємо, що Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, АМУ надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціації.

 

Цей матеріал створено Вінницькою міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

Фото: Дмитрій Корчак / UNDP