Учасники Вінницького індустріального парку підключатимуться до електромережі безкоштовно

29.01.2021

2021 рік розпочинається із важливого кроку в напрямку створення комплексної системи енергозабезпечення малої системи розподілу для інвесторів в Вінницькому індустріальному парку. Відбувається створення нової енергетичної стратегії.

Міською владою м. Вінниці проводиться активна робота щодо облаштування необхідної інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків міста та залучення нових учасників. Відтак, 19 січня 2021 р.  Вінницька міська рада, КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» та  ТОВ «ВІННИЦЯЕНЕРГО» групи компаній KNESS підписали тристоронній Меморандум щодо енергозабезпечення Вінницького індустріального парку.

Це допоможе вирішити одне із найпроблемніших питань, яке гальмувало розвиток індустріальних парків в Україні загалом та у Вінниці зокрема – питання забезпечення електроенергією. Адже наявність монополій та значна зарегульованість механізмів підключення до електромереж створюють бар’єри для потенційних інвесторів та погіршують рівень інвестиційної привабливості України на міжнародному рівні. Успішна реалізація проєкту енергозабезпечення Вінницького індустріального парку створить умови для його розвитку і залучення нових учасників, оскільки будівництво та експлуатація передбачає використання найпередовіших технологій і стандартів.

Як від цього виграють інвестори в індустріальному парку? Відповідно до Меморандуму підключення споживачів Вінницького індустріального парку на класі напруги 10 кВ буде відбуватись без сплати за приєднання. ТОВ «ВІННИЦЯЕНЕРГО», яке входить до групи KNESS, надаватиме послуги з розподілу електричної енергії споживачам-учасникам Вінницького індустріального парку. Відтак, усі учасники індустріального парку платитимуть виключно за спожиту електроенергію.

Для реалізації цього проекту група компаній KNESS планує інвестувати близько 250 млн. гривень в будівництво та введення в експлуатацію комплексної системи енергозабезпечення індустріального парку.

Це перший проєкт в Україні, який кардинально вирішує проблеми енергозабезпечення учасників індустріальних парків та в подальшому стане поштовхом для розвитку усієї мережі вітчизняних індустріальних парків та забезпечить додатковий потужний аргумент для залучення нових інвестицій на Вінниччину.

Довідково.  «Вінницький індустріальний парк» – ділянка типу “greenfield”, площею 35,7 га, що розташована за адресою вул. Немирівське шосе, 213 (переглянути на карті). Ділянка оснащена всіма необхідними технічними комунікаціями. Таким чином підприємці отримують фактично готову ділянку для початку своєї справи, що є значною конкурентною перевагою.

Пріоритетні галузі промисловості «Вінницького індустріального парку» відповідно до затвердженого плану: виробництво меблів, ремонт та монтаж машин і обладнання; машинобудування; логістика та сервісне обслуговування.

«Вінницький муніципальний центр інновацій», є керуючою компанією «Вінницького індустріального парку». Основними функціями підприємства є: поліпшення інвестиційного іміджу міста, створення нових робочих місць, забезпечення сприятливих умов для розвитку промислових підприємств та супутніх видів підприємницької діяльності. залучення та супровід інвесторів, отримання всіх  необхідних дозволів для учасників «Вінницького індустріального парку» та постінвестиційна підтримка підприємств.

Створюємо кращі умови в Україні і запрошуємо інвестувати в розвиток Вашого підприємства у Вінниці.