Вінниця утримує позиції в рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+

16.01.2010

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомило про підтвердження кредитного рейтингу м. Вінниці на рівні invA+ з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+. Як зазначають у агентстві, такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та високу спроможність міста розраховуватися за своїми зобов’язаннями. Загалом більшість показників стану економіки та господарського комплексу міста (у т. ч. в перерахунку на душу населення) перевищують середні дані по країні.

Як повідомляє IBI-Rating, при оновленні рейтингів було враховано структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників. Вінниця має диверсифіковану економіку, що забезпечує стабільні надходжень до бюджету. У першому півріччі 2019 року, проти відповідного періоду попереднього року спостерігалось подальше зростання низки показників соціально-економічного розвитку: обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 17,1% до 17,4 млрд грн, освоєних капітальних інвестицій – на 31,3% до 2,3 млрд грн; роздрібний товарооборот – на 22,9% до 4,7 млрд грн, зовнішньоторговельний оборот – на 7,7% до 718,8 млн дол. США, обсяг виконаних будівельних робіт – майже втричі, до 3,4 млрд грн.

Також враховувались конкурентні переваги та недоліки у порівнянні з іншими містами країни. У Вінниці локалізовані ключові органи державної влади регіону. Як йдеться у повідомленні рейтингового агентства ІВІ-Rating, місто має добру логістику, значну кількість різнопрофільних навчальних закладів, та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру.

Конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою, порівняно зі столицею. При цьому, активне залучення локальних та іноземних інвестицій, а також політика максимальної прозорості по відношенню до бізнесу з боку місцевої влади, позитивно впливає на інвестиційний клімат в регіоні, а також на економічний, кадровий та соціальний потенціал міста.

Брались до уваги при оновленні рейтингу й ефективність фінансової політики та показники бюджету. За І півріччя 2019 року загальні надходження до бюджету м. Вінниці склали 2,4 млрд грн (що відповідає показнику відповідного періоду минулого року), а у їх структурі суттєво збільшилась частка власних доходів (до 64,1%).Останні на 85% складаються із податкових надходжень, що є диверсифікованими за платниками та галузями. Це забезпечує відносну стабільність та прогнозованість надходжень до бюджету. Рівень бюджетної забезпеченості продовжує перевищувати середнє значення по країні та у І півріччі 2019 року склав 4,3 тис. грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста, у тому числі, показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.