Які пріоритетні галузі економіки у Вінниці

Вінниця належить до інвестиційно привабливих міст України. Однією з ключових конкурентних переваг міста є вигідне географічне розташування. За період незалежності економіка міста значно трансформувалась: відбувся структурний зсув від галузей машинобудування, електронної та хімічної промисловості в напрямку харчової промисловості, торгівлі та сфери послуг.

За результатами 2018 року Вінницька область опинилася на другому місці в Україні за темпами зростання інвестицій. Фінансові вливання в економіку області у порівнянні з 2017 роком зросли на 38%. Обсяг прямих інвестицій Вінницької міської ОТГ на кінець 2018 року становив 135,9 мільйонів доларів. В економіку Вінницької міської ОТГ інвестували компанії з 44 країн світу, переважно це були країни ЄС. Розглянемо, які галузі є пріоритетними для інвесторів.

На підприємствах промисловості зосереджено майже 123,1
мільйонів доларів (90,6%) загального обсягу прямих інвестицій в економіку міста, у т.ч. переробної – 121,5 мільйонів доларів (89,4%).

Серед галузей переробної промисловості:

  • виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – 64,9 мільйонів доларів прямих інвестицій;
  • виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 46,1
    мільйонів доларів;
  • виробництво хімічних речовин і хімічної продукції  – 5,0 мільйонів доларів.

В організаціях, що здійснюють операції з нерухомим майном акумульовано 4,1
мільйонів доларів (3,0% від загального обсягу), на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 2,5
мільйонів доларів (1,8%), сільського, лісового та рибного господарства – 2,2
мільйонів доларів (1,6%).

Як бачимо, більшість інвесторів надають перевагу галузі переробної промисловості, а також сфері оптової та роздрібної торгівлі — там, де швидко з’являються нові товари, змінюється асортимент, швидко окупаються витрати та невисокі комерційні ризики. Також популярними є галузі, що не потребують довгострокових капіталовкладень і освоєння нових технологій, зокрема сектор нерухомості.

Позитивним є те, що у місті є вільні площі, на яких інвестори мають можливість організувати промислове виробництво. Для поліпшення інвестиційного іміджу міста, створення нових робочих місць, забезпечення сприятливих умов для розвитку промислової та іншої підприємницької діяльності у Вінницькій міській ОТГ було створено Вінницький індустріальний парк, площею – 35,7 га. Тут можуть функціонувати підприємства легкої та харчової промисловості, що є екологічно чистими для природного навколишнього середовища.

Детальніше про індустріальні парки на сайті Вінницького муніципального центру інновацій.

Поділитися на twitter
Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin

Україна, 21050,
м. Вінниця
вул. Соборна, 59

+38(0432)59-50-46
dei@vmr.gov.ua

Поділитися на facebook