Досвід Вінниці у створенні індустріальних парків презентували на форумі “Українські індустріальні дні”

05.12.2019

Організаторами заходу стали Торгово-промислова палата України, а також Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Його головною метою є синергія влади та бізнесу щодо побудови в Україні інноваційної промислово-аграрної моделі економічного розвитку.

Індустріальні парки є локомотивом розвитку різних галузей економіки, саме тому наскрізною темою численних заходів Форуму стало розкриття потенціалу індустріальних та еко-парків, у тому числі, з урахуванням досвіду їх функціонування в провідних країнах світу.

Значну увагу приділили практичним питанням удосконалення законодавства в цій сфері, досвіду регіонального та місцевого розвитку індустріальних парків, можливостям розв’язання питань з фінансування проєктів та надання допомоги з підключенням до енергетичних мереж та розбудови транспортної інфраструктури, використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, залучення приватних інвестицій в інвестиційні проєкти тощо.

Представники команди Вінницької міської ради та КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» на Форумі презентували місто у питаннях створення індустріальних парків під час пленарних засідань, а також на стилізованому виставковому стенді.

Нагадаємо, у Вінниці, наразі, створено три індустріальних парки, це:

1) Вінницький кластер холодильного машинобудування: на його території вже більше року успішно працює завод ГРІН КУЛ. Він є одним з найбільших виробників промислового холодильного обладнання в Східній Європі.

2) Вінницький індустріальний парк. Невдовзі на його території з’явиться завод з виробництва лецитину. Будувати завод буде українська компанія. Тут виготовлятимуть добавку, що використовується у харчовій промисловості та медицині. Майбутній завод буде екологічно безпечним для довкілля, адже це пріоритетна вимога для учасників Вінницького індустріального парку.

3) Індустріальний парк «Вінтер спорт». На його території тривають підготовчі роботи з будівництва заводу компанії HEAD. Завод вироблятиме лижі, лижні черевики та лижні кріплення. Площа виробничих об’єктів на підприємстві становитиме близько 43 тис. кв. м, а інвестиції складатимуть 80 мільйонів євро.

Виставковий стенд команди Вінницької міської ради чимало гостей та учасників Форуму і мали можливість поспілкуватися з представниками команди, ознайомитися з промоційними матеріалами, серед яких: інвестиційний паспорт, брошури та промо-відео, а також матеріали про індустріальні парки та майбутній Інноваційно-технологічний парк «Кристал».