Вінниця – сучасне місто, економіка якого динамічно розвивається. Місто має тривалі промислові традиції,

потужну освітню базу, наукові школи, які працюють у сфері інформаційних технологій, інженерії, медицини.

Вінниця протягом довгого часу є містом, у якому успішно розвивається галузь машинобудування. У місті виробляється широкий спектр продукції — від електродів для зварювання до новітнього холодильного обладнання. Географія торгівлі товарами, виготовленими даною галуззю, поширюється від США до Китаю.

Потенціал для розвитку мають такі підгалузі, як:

  • холодильне обладнання та устаткування;
  • електроніка та електротехніка;
  • приладобудування.

За напрямом "Інженерія" у Вінниці щороку випускається близько 1 200 спеціалістів, що є значною перевагою для подальшого розвитку галузі та забезпечення місцевих підприємств кваліфікованими та компетентними фахівцями.

Обсяг реалізованої продукції, що відноситься до галузі машинобудування, станом на січень-вересень, склала 870 073,4 тис. грн. Це становить 3,9% від усієї реалізованої продукції у місті.

Сьогодні у галузі машинобудування м. Вінниці працюють такі компанії: ТОВ "Грін Кул" (UBC Group), ДП "Електричні системи" (спільне підприємство Delphi та Укроборонпрому), ПрАТ "Вінницький завод "Маяк", ПАТ "ПлазмаТек", ТОВ "ПромАвтоматика Вінниця", ТОВ "Вінницький завод "Пневматика".

Завдяки вигідному розташуванню у центрі великого сільськогосподарського регіону, Вінниця є важливим центром харчової промисловості.

Основною "розумною" спеціалізацією міста було визначено - виробництво харчових продуктів, які відповідають світовим стандартам якості. Данна галузь становить 50% від загального промислового виробництва міста.

Обсяг реалізованої продукції що відноситься до галузі харчової промисловості, станом на січень-вересень склала 11 439 401,7 тис. грн, що являє собою 52,1% від усієї реалізованої продукції у місті.

Вінницька область – лідер у обсягах вирощування багатьох типів сільського-господарських культур, та один з найбільш сприятливих регіонів для вирощування сільсько-господарської продукції. В області ступінь сільсько-господпрського освоєння земель становить 76.

У місті, за спеціальностями пов’язаними з харчовою промисловістю навчаються 10 тисяч студентів.

Сьогодні у галузі Харочової промисловості м. Вінниці працюють такі компанії: Roshen, ViOil, Agrana Fruit, ВХС, АВІС, Вінницький завод фруктових концентратів та вин, Хлібпром.

Біотехнології та фармація є одним із секторів з найбільш сприятливими умовами для зростання у Вінниці. Як наслідок, ця галузь економіки свідчить про швидкий розвиток.

Те, що виділяє цей сектор, є академічний фактором - потужний освітній сектор міста представлений Вінницьким національним медичним університетом, та Вінницьким медичним коледжем, де навчаються висококваліфіковані майбутні працівники біотехнологічних та фармацевтичних компаній.

Обсяг рреалізованої продукції що відноситься до галузі біотехнології та фармації, станом на січень-вересень склала 499 381,7 тис. грн, що являє собою 2,3% від усієї реалізованої продукції у місті.

У місті, при медичному університеті працює 8 наукових лабораторій де за останні 5 років було проведено більше 100 наукових клінічних досліджень.

Сьогодні у галузі біотехнології та фармації м. Вінниці працюють такі компанії: Компанії міста - Сперко Україна, Торговий Дім «ЕНЗИМ».

Продукція текстильної промисловості що виробляється у Вінниці користується попитом та експортується на ринок Європи та до багатьох інших країн.

Обсяг реалізованої продукції що відноситься до галузі легкої промисловості, станом на січень-вересень склала 173 947,9 тис. грн, що являє собою 2,3% від усієї реалізованої продукції у місті.

Розвиток легкої промисловості у Вінниці підтримується професійно-технічними училищами, які ведуть курс по співпраці з підприємствами у питанні підготовки навчальних програм, адаптованих до потреб ринку та для того щоб мати можливість забезпечити галузь кваліфікованими кадрами.

У 9 професійно-технічних навчальних закладах Вінниці навчається 5 518 учнів. Сьогодні у галузі Легкої промисловості м. Вінниці працюють такі компанії: ПАТ «ВОЛОДАРКА», Закрите акціонерне товариство «Вінничанка»

Кількість IT компаній у місті стрімко росте, адже індустрія постійно підтримується зростаючою кількістю IT-талантів.

Завдяки цьому, Вінниця є одним з найперспективніших українських міст в плані розміщення ІТ-компаній. У місті ІТ-сектор постійно підтримується набором талантів, щороку місцеві ВНЗ випускають понад 700 кваліфікованих, готових до роботи в цій професії спеціалістів.

Крім того, розмір ринку, на якому вже працює понад 2 тис. чоловік, що являє собою 2% від загальноукраїнського ринку, також дає можливість знайти досвідчених фахівців з інформаційних технологій.

Додатково, варто зазначити, що за кількість IT – спеціалістів Вінниця посідай 6-те місце серед усіх міст України, що без сумніві є значним показником.    

Індикатором того що місто заццікавлене у розвитку цієї галузі є те що за даними аналізу ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та «ОПОРИ» Вінниця являється одним з лідерів України у впровадженні інструментів е-урядування

Сьогодні у IT галузі м. Вінниці працюють такі компанії: EPAM, Ciclum, Sigma Software, Playtika, UA, Astound Commerce, Onseo, CoreValue, Delphi Software.

Цей напрямок набуває все більшого розвитку у межах міста, сучасний стан формування креативних індустрій вказує на їх урбаністичну орієнтацію та кластерну модель організації - ІТ-сфера, мистецтво, освіта, дизайн.

Водночас у Вінниці поки що не створено повноцінної інфраструктури креативних індустрій, хоча активно розвиваються різноманітні організаційні креативні хаби: коворкінги, майстерні, інкубатори, лабораторії і кластери. Ці нові простори дають змогу більшій чисельності людей продуктивно реалізувати й розвивати власні таланти та творчі здібності.

Місто вже працює над формуванням повноцінної інфраструктури креативних індустрій – що походять з індивідуальної творчості, навичок і талантів, та мають потенціал до формування добробуту і створення робочих місць через генерування та економічну реалізацію об’єктів інтелектуальної власності.

У місті вже створено: HUB «Місто Змістів», Креативний простір «iHUB», Креативний простір «Артинов», креативний простір «CHERDAK», Молодіжний центр «Квадрат».