У Вінниці затвердили Концепцію розвитку Інноваційно-технологічного парку “Кристал”

01.12.2019

У Вінниці планують створити перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк “Кристал”. Він буде спрямований на підсилення існуючих та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у Вінницькій міській ОТГ та Подільському регіоні.

Це буде сучасне місце, де започатковують і розвивають бізнес, налагоджують контакти, навчаються і отримують натхнення. Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде розташований за адресою 600-річчя, 21. За затвердження його Концепції розвитку проголосували депутати на сесії міської ради 4 жовтня 2019 року.

“Кристал” буде забезпечувати якісну інфраструктуру для резидентів і відвідувачів. У будівлі будуть міститися зручні офісні приміщення, інноваційний коворкінг, лабораторії, ІТ-школа, Центр розвитку підприємництва, дитячі зони тощо.

Тут відбуватиметься обмін знаннями: конференції та форуми, лекції, воркшопи, освітні курси, хакатони. А також налагодження контактів: формальні та неформальні заходи для нетворкінгу, культурні та спортивні заходи, ярмарки вакансій, зустрічі представників міської ради та бізнесу. Також проходитимуть заходи для розвитку бізнесу: інформаційна та консультаційна підтримка, менторські, інкубаційні, акселераційні програми тощо.

На відкритому просторі біля будівлі Інноваційно-технологічного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.

Створення та розвиток Інноваційно-технологічного парку «Кристал» буде відбуватися в 4 стадії: будівництво, зародження екосистеми, наповнення екосистеми, зрілість екосистеми. На різних етапах розвитку інноваційної екосистеми буде змінюватися і доповнюватися спектр послуг Інноваційно-технологічного парку.

Щодо цільової аудиторії, то інноваційні компанії, R&D-центри, провайдери освітніх послуг, провайдери професійних послуг зможуть винаймати офіси і ставати резидентами інноваційного парку. Суб’єкти господарювання, студенти, діти зможуть стати постійними відвідувачами інноваційного парку, приходити на відкриті заходи і користуватись послугами для нерезидентів. Асоціації підприємців зможуть використовувати ІТП «Кристал» як майданчик для проведення заходів.

Над проектом архітектури і дизайну інтер’єру працюють експерти бюро MONO Architects.