Українські сонячні панелі світового рівня вироблятимуть на вінницькому заводі KNESS PV

29.04.2019

У Вінниці відкрили перший в Україні завод із виробництва сонячних панелей KNESS PV. Нове підприємство розташоване поблизу Вінницького підшипникового заводу, що на вулиці Сергія Зулінського. На його будівництво інвестували 5 мільйонів євро.

Підприємство обладнане найсучаснішим устаткуванням, яке було розроблене Національним інститутом Китаю. Відповідно, продукція буде найвищої якості, що дозволить реалізувати її як в Україні, так і в інших країнах світу.

Новий завод виготовлятиме сонячні панелі для побутових, комерційних та промислових сонячних електростанцій. Номінальна потужність яких коливатиметься від 270 до 390 Вт. А це відповідає усім технологічним вимогам сучасних виробників обладнання для виготовлення сонячних модулів.

Наразі в експлуатацію введено першу чергу підприємства. Планується залучення кваліфікованих фахівців технічних спеціальностей (інженерів-механіків по обладнанню, інженерів контрольно-вимірювальних приладів й автоматики, електриків). Середня заробітна плата працівників на виробництві становитиме приблизно 15 тисяч гривень.

Річна потужність першої черги заводу складає 200 МВт. До прикладу, такої кількості панелей вистачить, аби забезпечити електроенергією близько 150 тисяч квартир цілорічно. Наприкінці 2019 року планується ввести в експлуатацію другу чергу.

KNESS – українська група компаній міжнародного рівня, яка розробляє технології та втілює проекти відновлюваної і традиційної електроенергетики. З 2015 року KNESS виробляє металоконструкції і електротехнічне обладнання для відновлюваної енергетики та розподільчих мереж. За час свого існування група компаній KNESS реалізувала понад 100 проектів у відновлюваній та традиційній електроенергетиці. Серед них 47 ФЕС загальною піковою потужністю понад 468 МТв, побудовані у 9 областях України.