В Україні запроваждують міжнародні номера банківських рахунків IBAN

05.08.2019

Українські банки відсьогодні, 5 серпня, відкриватимуть нові рахунки своїм клієнтам із застосуванням міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Як повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ), що діючі номера рахунків банки змінюватимуть зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

Зазначається, що з 1 листопада застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів коштів. При цьому всі платіжні картки залишаються платіжним інструментом, що надає можливість ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

IBAN – це стандартна система банківського рахунку в країнах ЄС. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN, за стандартом ISO 13616. Довжина номерів рахунків зараз становить максимум 14 символів, а код банку в документах (наприклад, платіжних) вказується окремо. Номери, оформлені за стандартом IBAN, складаються з 29 букв і цифр. У цей набір символів входить код країни, контрольний розряд, номер рахунку та код банку, пояснюють в НБУ.