Вінниця пройшла аудит за підходом «Європейська Енергетична Відзнака»

05.07.2019

В червні 2019 року представники міжнародного та національного офісів «Європейська Енергетична Відзнака» відвідали місто з метою проведення повторної сертифікації.

У 2015 Вінниця стала першим містом Східної Європи, яке отримало цей сертифікат. Раз на чотири роки відбувається повторна сертифікація для підтвердження успіху міста в сфері впровадження заходів енергоефективності.

Впродовж двох днів відбувалися зустрічі з представниками робочої групи проекту, ознайомчі візити на об’єкти та безпосереднє спілкування з аудитором зі Швейцарії Паскалем Штайнгрубером. Він окремо відзначив проект «Велосипеди для муніципалітету», який Вінницька міська рада реалізувала за фінансової підтримки швейцарських партнерів. Працівники можуть використовувати велосипед як службовий транспорт, адже створені відповідні умови – велопарковка та душова.

Система ЄЕВ дозволяє визначити ефективність впровадження власної політики енергоефективності та енергозбереження, у тому числі у порівнянні з успіхами інших муніципалітетів. Аудит допомагає визначити подальші напрямки розвитку міста. Мова йде про модернізацію системи централізованого опалення, заходи зі сталої міської мобільності, просвітницьку роботу з екосвідомості, популяризацію енергоефективності і роздільного збору сміття, подальшу розбудову велоінфраструктури та покращення доступності пішохідних зон.

«Маємо надію, що Вінниця значно покращила результати аудиту 2015 року, і впевнені, що вектор розвитку міста є правильним. Адже він співпадає з другою візією Концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року – «Екологічне і зелене місто над річкою Південний Буг, місто сталої міської мобільності», – повідомив голова Вінницької міської ОТГ Сергій Моргунов.

Довідково:

Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) була започаткована Швейцарією у 1988 році та вже незабаром зарекомендувала себе, як якісна система управління, і була інтегрована до національної енергетичної політики.

На сьогодні більше 1200 міст з 12 країн світу беруть участь у ЄЕВ, більше 600 з яких вже отримали ЄЕВ.

Робота над отриманням цієї нагороди у Вінниці розпочалась у 2011 році із підписанням Меморандуму зі Швейцарською Конфедерацією про реалізацію у місті спільного проекту з енергоефективності. Він включає у себе три компоненти: технічна і фінансова підтримка в модернізації системи теплопостачання кількох мікрорайонів міста, підвищення інституційної спроможності основного теплопостачального підприємства міста КП «Вінницяміськтеплоенерго» та підтримка в отриманні Європейської енергетичної відзнаки. Загальний бюджет проекту 27,154 млн.CHF, з яких 20,6 млн.CHF – це безповоротна фінансова допомога від Швейцарії.​