Відгуки

Сергій Шакалов

СЕО KNESS Group

Чому саме Вінниця? Це рідне місто для співзасновників KNESS. 12 років тому ми починали тут, у Вінниці. У 2009 році заснували проєктно-консалтингову компанію в секторі енергетики, яка налічувала близько 10 співробітників. За 10 років ми виросли до міжнародної групи компаній, що закриває весь цикл забезпечення споживача чистою електроенергією:  від проєктування і будівництва сонячних станцій, до виготовлення обладнання, сервісу, впровадження інноваційних розробок у власному RnD Центрі,  постачання і трейдингу електроенергії. Нині нас 1000. Ми діємо відповідно до наших спільних цінностей та бачення майбутнього. І фундамент цього майбутнього — відновлювана енергетика. І будь-які труднощі чи кризи не змінили і не змінять наш напрямок, тому що він базується не на прибутку, а на спільній філософії та світосприйнятті.

Зараз ми на міжнародному ринку, створюємо нові технології, які роблять світ безпечнішим і комфортнішим, та пропонуємо рішення, що дозволяють цим технологіям бути доступними для кожного. І у наших планах подальше масштабування. Все для того, аби сприяти декарбонізації енергосектору, розбудовувати нову архітектуру енергетики міста, країни й світу.

Ми вважаємо, що Вінниця це дійсно гарне місце для ведення бізнесу саме в Україні. Адже вінницька влада зі свого боку підтримує системоутворюючі й соціально орієнтовані бізнеси.

Також, нам імпонує те, що місцева влада прагне розвивати місто в напрямках інноваційності, відкритості та екологічності, сформувавши чітку візію майбутнього міста — “Стратегію 3.0.”

Геральд Скробанек

Головний операційний директор компанії HEAD Group

Компанія HEAD Group розглядала чимало різних локацій для розміщення виробництва нашої продукції не тільки в Україні, а й за її межами. Проте, через поєднання важливих для нас факторів, а саме: потужного кадрового потенціалу, вигідного географічного розташування, прозорих принципів ведення бізнесу, ми обрали Вінницю. Своє рішення про розміщення нових потужностей HEAD Group у Вінниці менеджери компанії прийняли у 2018 році. Ситуація з COVID-19 вразила багато підприємств в Європі. В тому числі і тих, які, як і ми, пов’язані із спортивним обладнанням. Попри проблеми, пов’язані з пандемією, ми не змінили своє прагнення та стратегічні напрямки, і в травні 2021 року почали будівництво заводу на території індустріального парку «Вінтер Спорт». Хочу подякувати за підтримку міській владі та всім, хто нам допомагає наразі.

Гундер Андрій

Президент Американської торговельної палати в Україні

Вінниця – це дійсно прекрасний приклад того, як запрацювала інвестиційна привабливість. Головне – це комунікація та побудова довіри. Це можна бачити на конкретних прикладах, які компанії вже працюють тут. Якщо їх запитати як їм тут, а вони скажуть, що все супер, тоді це дає довіру, що можна й іншим компаніям заходити. Думаю, дійсно важливо на прикладах показувати, розказувати, тому що дійсно краще побачити раз, ніж слухати обіцянки. Тому, я думаю, що Вінниця зараз на правильному шляху і гадаю, що після сьогоднішньої події ми будемо доносити ці меседжі іншим інвесторам та компаніям. Я дійсно дуже приємно вражений тим, що сьогодні бачу.

Тищенко Олександр

Виконавчий директор Aptiv (2017-2020 р.р.)

У компанії Aptiv розглядали десять локацій для ведення бізнесу в Україні. Серед усіх обрали Вінницю. При першій зустрічі міського голови Сергія Моргунова та очільника облдержадміністрації Валерія Коровія вони виступили єдиним фронтом, єдиною командою і дуже вигідно «продали» регіон». Вінничани – позитивні та наполегливі. Це одразу помітно і відзначають усі інвестори міста. Молодь приходить працювати звичайними працівниками, а за рік-два стають лідерами та керують командою у 200-300 людей. У них є жага до життя та розвитку. Вінниця – світле та привітне місто, з гарно освітленими вулицями, сучасним та зручним міським транспортом та безліччю закладів для розваг та харчування. Взимку, сніг на дорогах та тротуарах прибирають навіть вночі, аби до ранку все було чисто. Це знак того, що місцева влада дійсно турбується про громадян. Це європейський підхід до управління містом.

Гуменний Ігор

Засновник та президент UBC Group

Серед українських міст Вінниця – найбільш наближена до Європейських стандартів. У 2014 році, коли ми шукали локацію для нового підприємства, відвідали Львів, Луцьк, Житомир та Черкаси. Приїхавши з інвестиційною пропозицією до Вінниці міський голова Сергій Моргунов і його тодішній заступник Валерій Коровій не залишили нам шансів. Ми отримали максимальне сприяння, починаючи від купівлі землі до вирішення всіх формальностей. Місцева влада доклала максимальних зусиль, аби ми обрали Вінницю. Нині ми запустили першу чергу виробництва. Варто відзначити, що вінничани працьовиті й відкриті. Я сам родом з с. Дяківці, Літинського р-ну. Ми маємо чимало планів, серед них розвивати наше Вінницьке підприємство.

Мисливий Петро

Генеральний директор Agrana Fruit

ТОВ АГРАНА ФРУТ Україна вже понад 20 років працює на благодатних теренах Вінниці. Основними напрямками діяльності підприємства є: переробка фруктів та овочів, виробництво замороженої, асептичної продукції та фруктових наповнювачів. Розташована у центрі України, Вінниця чудово підходить для діяльності компанії адже майже всі традиційні українські культури вирощуються в регіоні, а доставка продукції автомобільними шляхами не обтяжується складнощами. За роки діяльності Аграна Фрут Україна налагодила ефективні взаємовигідні партнерські стосунки з місцевими фермерами та кооперативними господарствами, а прогресивне керівництво міста та області створюють комфортні умови для праці та розвитку, завжди звертаючи увагу на потреби бізнесу. Місто, де ми працюємо стрімко розвивається, є дуже креативним та комфортним, тому все, що ми робимо тут приносить задоволення та радість.

Пономарчук Віктор

Засновник і голова ради директорів промислової групи ViОil

Наше підприємство почало працювати ще на початку 90-х років. Vioil першим в Україні розпочало виробляти рапсову олію. Нині ми є світовим лідером з виробництва соняшникової олії та експортуємо її в десятки країн світу. Я вірив в цей бізнес і був впевнений, у своєму виборі побудувати його саме у Вінниці. Тут була і є підтримка влади та економічна безпека. А у вінничан особлива енергетика. Наші працівники по знаннях та бажанню працювати не поступаються спеціалістам з інших країн світу, а по гнучкості та адаптації до ситуацій, навпаки випереджають їх. Підприємство розвивається та продовжує збільшувати власну потужність. З урахуванням децентралізації, приємно бачити, що податки, які йдуть в міську казну витрачаються саме на розвиток інфраструктури та міського середовища. Комфорт громадян міста, серед яких наші співробітники, постійно підвищується.